جزئیات خبر


با افتتاح چندین واحد صنایع غذایی تا پایان سال 96؛

منطقه ویژه اقتصادی سرخس، قطب صادرات مواد غذایی می‌شود

منطقه ویژه اقتصادی سرخس، قطب صادرات مواد غذایی می‌شود
1396/5/7

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: با توجه به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته، این منطقه تا پایان سال جاری، به قطب صادرات مواد غذایی تبدیل می‌شود.
دکتر احمد صادقی گلمکانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: در این راستا، 5 واحد بزرگ بسته‌بندی، فرآوری و تولید مواد غذایی به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: این واحدها شامل 2 واحد بسته‌بندی و فرآوری برنج و 3 واحد تولید انواع کنسرو و رب گوجه‌فرنگی است.
صادقی گلمکانی، سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای 5 واحد تولیدی مذکور را بالغ بر 600 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: بیش از 250 نفر از جوانان بومی و مستعد شهرستان سرخس در این واحدها مشغول به کار شده‌اند.
وی ادامه داد: از این میان، 2 واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری خارجی مشغول به ساخت و تکمیل پروژه‌های خود هستند.
صادقی گلمکانی، کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، امارات، حوزه Cis و روسیه را مقصد محصولات غذایی صادراتی منطقه ویژه اقتصادی سرخس دانست.
وی ادامه داد: با تکمیل زیرساخت‌ها و افتتاح واحدهای بزرگ تولیدی، میزان صادرات از این منطقه به بیش از یک میلیون تُن در سال خواهد رسید.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس درباره تعداد واحدهای فعال و در حال ساخت منطقه گفت: هم‌اکنون در این منطقه، 16 واحد فعال، 13 واحد در حال ساخت و 21 واحد نیز در حال مذاکره و نهایی شدن برای دریافت جواز تاسیس مشغول به کار هستند.
 118-96

نظر شما